1 листопада 2016 року в Ленінському районному суді міста Кропивницького відбулося судове засідання за позовом депутата Кіровоградської міської ради від «Радикальної партії Ляшка» Рафаеля Санасаряна до громадської організації «Центральноукраїнський антикорупційний офіс» про захист честі і гідності.

Санасарян позивається до громадської організації з приводу публікації «Корупція народжується, чи здохне на вилах?», в якій фігурують його однопартійці, замішані у корупційному скандалі, а також вказана назва магазину «Євротехніка», у якому, за даними активістів, відбувалася передача хабара за ухилення від служби в армії — повідомляє сайт «Рідний край».

sh5Зокрема «Центральноукраїнський антикорупційний офіс» повідомив, що Санасарян Рафаель перебував у дружніх стосунках з громадянином Денисом Любімовим, що підтверджують їхні чисельні спільні фото у соцмережах. Любімов балотувався під прапорами ляшківців на останніх місцевих виборах у 2015 році до Кіровоградської районної ради. Активісти стверджували у публікації, що найбільшу суму хабара він отримав у магазині «Євротехніка», що належить депутату Санасаряну. На судове засідання за головуванням судді Шевченко з’явилися представник позивача Михайло Кулібаба, представник Антикорупційного офісу Геннадій Нікішов, керівник громадської організації Андрій Лаврусь, журналісти.

У позовній заяві Санасарян стверджує, що в силу своєї діяльності спілкується із багатьма людьми і твердження, що Любімов є його другом, не відповідає дійсності. Крім того, у позовній заяві Санасаряна йдеться, що цією статтею було нанесено шкоди його діловій репутації. У позові вимагається спростування інформації та відшкодування 100 тис. грн. моральної шкоди. В обґрунтуванні саме такої суми адвокат депутата зазначив, що внаслідок цієї статті Санасарян отримав моральну шкоду, перебував у занепокоєному стані, його батьки були знервовані через подану інформацію. Останньою краплею, за словами позивача, стало те, що Санасарян почув, як люди на вулиці шепотілися, що це в його магазині передавали хабар.

Сторона звинувачення позов заперечила, та зазначила, що опублікована інформація повністю відповідає дійсності, була перевірена та має документальне підтвердження. Андрій Лаврусь зазначив, що метою публікації було інформування про суспільноважливі факти, а не нанесення моральної шкоди. Оскільки політики є публічними людьми, будь-яка інформація, стосовно них є публічною.

На судовому засіданні адвокат депутата підтвердив, що магазин «Євротехніка» належить Рафаелу Санасаряну, проте заперечив, що саме тут передавався хабар. За його словами, у розмові з депутатом, той повністю відкинув ці звинувачення.

hh2У судовому засіданні заслухали свідка Андрія Максюту — екс-керівника виборчого штабу Раликальної партії Ляшка на позачергових виборах до Верховної Ради України у 2014 році, який зазначив, що при його перебуванні на штабній роботі в РПЛ Любімова він не бачив, проте підтвердив, що бачив Санасаряна і Любімова разом вже напередодні виборів 2015 року — в місті, на листівках та на фото в агітаційних матеріалах і ЗМІ, та ідентифікував їх як членів однієї команди. Зазначив, що як видно на фото, вони разом приймали участь у масових заходах — в тому числі у ході в вишиванках.

Керівник ГО «Антикорупційний офіс» Андрій Лаврусь зазначив, що на дружні стосунки між Санасаряном і Любімовим вказують покази ще й Тетяни Бородіної, яка входить до партії РПЛ, про що вона йому повідомила телефоном, а також чисельні спільні фотознімки. На суді розглянули низку знімків, де Любімов і Санасарян відпочивають разом на природі, чи курять кальян.

Також було розглянуто довідку від СБУ у Кіровоградській області, де вказано, що Любімов отримав найбільшу суму хабара саме у магазині «Євротехніка», що належить Санасаряну. Судові дебати і допит Дениса Любімова, якого викликав у якості свідка захист депутата, відбудеться 10 листопада о 14.00. Можливо прийде і сам позивач — депутат-радикал Санасарян, аби пояснити — то де ж саме затримували екс-кандидата в депутати до Кіровоградської райради Дениса Любімова?!

До речі, очолював виборчий список до даної райради рідний брат Рафаеля Санасаряна.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

семнадцать + 3 =