Рейдери під «дахом»: поки слідчі шукають державний врожай 2015 року — зникає вже врожай 2016-го

Врожай, вирощений у 2016 році на полях Державного підприємства «Дослідне господарство «Червоний землероб», що в Бобринецькому районі на Кіровоградщині, продовжують косити та вивозити у напрямку приватного елеватора, що на вулиці Войкова в місті Долинська.

Займаються покосом та вивезенням представники приватної комерційної структури «Агроінвестпрайм» (зареєстрованої у місті Черкаси) — їм передала врожай в.о. директора дослідного господарства, черкащанка Любов Рева. Передала, як ми вже повідомляли, через 3 дні після того, як дана фірма була зареєстрована. А рішенням господарського суду Черкаської області (суддя Чевгуз) врожай передано «Агроінвестпрайму». Та дане рішення законної сили не набрало. На нього подано апеляцію. Нагадаємо, рішенням ще одного господарського суду — на цей раз Кіровоградського (суддя Деревінська), на державне підприємство, за позовом одного з кредиторів, призначено арбітражного керуючого — Василя Левченка, також черкащанина. Але поки і дане рішення законної сили не набрало — на нього теж подано апеляційну скаргу.

Та поки справи розглядають суди — черкаські «ділки» збирають врожай з державних полів на Кіровоградщині і на власний розсуд відображають у документах відомості про нього. Так, наприклад, у присутності кількох окремих робітників ДП «Червоний землероб» (залучених для проформи) до офіційних паперів записують занижені показники врожайності на полях державного дослідного господарства (пишуть 12-13 центнерів з гектара — при реальній картині, за свідченнями очевидців, у 25-30 центнерів з гектара), а також не зважують навантажені насінням соняшнику вантажівки з причіпами — а їх, станом на вечір 30 вересня, з полів Мирного та Чарівного виїхало вже близько 40. Просто з полів їдуть на елеватор.

Правоохоронні органи Кіровоградщини не реагують на події в державному підприємстві, хоча отримували і інформацію від органів юстиції — про не законні дії невідомих осіб, що діють при підтримці службових осіб ДП «Червоний землероб» та займаються скошенням і вивезенням врожаю за межі державного господарства (а як відомо, на сьогоднішній день відкрито об’єднане виконавче провадження ГТУЮ в Кіровоградській області, поля описані, у ДП «Червоний землероб» є боргові зобов’язання перед кредиторами і у 30 з них на руках рішення судів, що набрали законної сили, є борги підприємства по заробітній платі робітникам, податкам, внескам до держфондів — саме тому, будь які дії без виконавців, до моменту, поки не вступив у силу призначений арбітражний керуючий — є злочином. І про це поліцію та прокуратуру повідомляло керівництво обласної юстиції), також до поліції надходили заяви про крадіжки з полів (не законні покоси заактовані виконавчою службою та представниками інших кредиторів — дані заяви про злочин офіційно написані і зареєстровані в Бобринецькому відділі Національної поліції. Та, чи то місцевим правоохоронцям немає часу займатися такими «дрібницями», чи вони «чекають» «указівок» згори — а Закон поки почекає… Вже ж, мабуть, переатестувалися — можна й відпочити… Мовчить і прокуратура — не реагує ні на звернення активістів громадських організацій, ні на звернення представників юстиції, ні на публікації ЗМІ -п’ять сайтів написали про події в «Червоному землеробі» та одна газета — мабуть чекають, поки інформацію оголосять з трибуни Верховної Ради…

До речі, про реакцію правоохоронних органів на вищезазначені події в Бобринецькому районі: одна служба — СБУ, все ж таки доїхала до села Мирне 26 вересня. Після їх візиту і спілкування з водіями вантажівок та керівництвом ДП «Червоний землероб» і розпочався виїзд вантажівок на елеватор… ОСА.news повідомляла про це 26 вересня у публікації. Але це вже зовсім інша історія.

Вадливим є ще один факт, майже аналогічним чином у минулому році зник врожай ДП «ДГ «Червоний землероб» майже на 60 мільйонів гривень. Його також вивезли на зберігання представники комерційної структури «Форум». Зберігається він і донині так, що його не можуть знайти навіть слідчі органи Національного антикорупційного бюро України в рамках порушеного кримінального провадження про викрадення врожаю державного підприємства… Це також зовсім інша історія. Але чимось дуже схожа на події сьогодення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

пятнадцать − восемь =