Головний спецінспектор міста роз’яснює Правила благоустрою

Начальник спеціалізованої інспекції Кіровоградської міської ради Андрій Максюта на своїй сторінці у Фейсбук опублікував звернення до жителів міста, в якому роз’яснив деякі положення Правил благоустрою міста та відповідальність за їх не виконання.

«Шановні жителі міста! Підприємці, комунальники, громадяни!

Згідно Правил благоустрою міста, затверджених Кіровоградською міською радою 5.06.2012 року, суб’єкти господарювання та суб’єкти підприємницької діяльності (далі — суб’єкти у сфері благоустрою) повинні прибирати закріплені території та прилеглі території до підприємств, установ та організацій усіх форм власності, в тому числі тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності, торгових палаток, лотків та інших споруд, здійснювати благоустрій та постійно утримувати її в належному санітарному стані на відстані не менше 15 метрів від межі власного користування або включно до підбордюрної частини дороги, провулка, проїзду. Якщо сусідній об’єкт знаходиться на меншій відстані, то прибирання проводиться до умовної середини між об’єктами (Розділ VІІ п.1 Правил благоустрою міста).

Посадові особи підприємств, установ, організацій несуть відповідальність відповідно до закону за невиконання заходів благоустрою, а також за дії чи бездіяльність, що призвели до погіршення санітарного стану територій, закріплених за ними (Розділ VІІ п.1 пп.21).

В період з 16 листопада до 15 квітня (залежно від погодних умов цей період може бути змінений) усі суб’єкти благоустрою повинні розчищати вулиці, провулки, проїзди, тротуари від снігу і снігових заметів, льоду та бруду, розпочинати прибирання снігу негайно з часу початку снігопаду для запобігання наледнів і продовжувати безперервно до його закінчення. В разі утворення наледнів на тротуарах, пішохідних доріжках та інших громадських місцях очистка повинна проводитися до твердого покриття (Розділ VІІ п.1 пп.25).

Також усі суб’єкти благоустрою повинні посипати вулиці, провулки, проїзди, тротуари та інші місця загального користування протиожеледною сумішшю в достатній кількості для безпечного руху пішоходів та транспортних засобів (Розділ VІІ п.1 пп.26).

Все це стосується не лише приватних підприємств, а й комунальних служб і підприємств міської ради! Приватники мають бути відповідальними і повинні прибирати біля своїх об’єктів, а комунальники мають бути відповідальними і повинні прибирати території комунальної власності.

За порушення Правил благоустрою міста передбачена відповідальність згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафів.

Інспектори спеціалізованої інспекції за два зимових місяці — грудень 2016 року та січень 2017-го склали 246 протоколів (з них третина — за не прибирання снігу та не посипку тротуарів і вулиць) та винесли 673 попередження (з них більше половини — за неприбирання снігу, льоду, буруль та непосипку тротуарів, вулиць і пішохідних переходів). Складалися протоколи та виносилися попередження і на комунальників міста. Всі рівні у своїх правах та обов’язках! Благоустрій та санітарний стан міста та його комунальний порядок — на першому місці!», — зазначив керівник спецінспекції А.Максюта.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

18 − семнадцать =