Беззаконня з державним врожаєм на Кіровоградщині: правоохоронні органи мовчать

Другий рік поспіль на врожай державного підприємства «Червоний землероб» (Бобринецький район, Кіровоградська область) претендують всі — окрім держави. Черга з більш як 30 кредиторів господарства з рішеннями судів, що вступили в законну силу і які об’єднані в одне виконавче провадження, відкрите ВДВС Головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області. Борги держпідприємства по заробітній платі робітникам та податкам і відрахуванням в бюджет. Все це не цікавить керівництво підприємства. Тому, що врожай як і в минулому році передали приватній комерційній структурі.

Тільки в 2015 році це був «Форум», а в 2016 році — «Агроінвестпрайм» з Черкас. Варто відмітити, що на сьогоднішній день, в держпідприємстві «Червоний землероб», розташованому на родючих кіровоградських землях, все черкаське. В.о. директора «Червоного землероба» — черкащанка Любов Рева. Комерційна структура, якій Рева передала весь врожай 2016 року — черкаське ТОВ «Агроінвестпрайм». Арбітражний керуючий, якого призначила суддя Господарського суду Кіровоградської області Л.Деревінська — черкащанин Василь Левченко. До речі, дане рішення законної чинності не набрало — наразі іншими арбітражними, що подавали свої кандидатури на розгляд Деревінською, подано декілька апеляцій до Дніпропетровського апеляційного господарського суду.

Також, в установлений законом термін подано апеляцію на рішення Черкаського господарського суду, щодо визнання за ТОВ «Агроінвестпрайм» врожаю 2016 року (нагадаємо, вищезгадувана керівниця державного підприємства Рева, 24.03.2016 року передала даній фірмі, що була створена 21.03.2016 року (за три дні (!) до передачі) весь (!) врожай, як такий, що засіяний за їх участі. Навіть ранні зернові, які були посіяні восени 2015 року — коли ще юридично фірми і не існувало.

Все це відомо правоохоронним органам — прокуратурі, нацполіції, НАБУ, СБУ. Проте реакції не має. Реально працює лише юстиція. Ось і сьогодні, 23 вересня керівництво обласної юстиції поінформувало факсограмами очільників обласної нацполіції та обласної прокуратури, про не законні дії з боку керівництва ДП «Червоний землероб» та не відомих осіб, що розпочали косити поля соняшника. Але останні відповіли на запитання, що відбувається на державних полях так — «це керує арбітражний керуючий…». Хоча, по перше, є апеляція по даному арбітражному. І її розгляне Дніпропетровський суд. По друге — будь які дії, пов’язані з вивезенням врожаю за межі господарства правоохоронцями повинні кваліфікуватися як крадіжка.

Комбайн, невідомо ким найнятий — тому, що рахунки «Червоного землероба» через заборгованість заблоковані, виїхав у поля. Косить соняшник. Не відомі особи на автомобілях з черкаськими номерами спостерігають за його роботою і координують його. Правоохоронні органи поки мовчать — зафіксувала не законні дії лише юстиція. Далі без коментарів. Можливе повторення подій 2015 року — тоді врожай на більш як 60 мільйонів гривень зник. Його шукають і досі — спочатку кримінальне провадження відкрила міліція, тепер справу розслідує НАБУ … Виникає одне запитання — до правоохоронних, контролюючих органів та влади: врожай 2016-го шукатимуть у 2017-му ?!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here

один × два =